Lecznicze błota

 
Jedną z atrakcji pobytu w Torrevieja i okolicy jest nie tylko morze, plaża, ale także kąpiele błotne. Wiele osób przyjeżdża w te okolicy nie tylko na wakacje, ale także aby skorzystać z leczniczy błot znajdujących się w lagunie solnej. Błoto zawiera wysoki poziom potasu, wapnia, magnezu a także siarki. Błoto jest zalecane przede wszystkim w chorobach skóry, m.in. trądziku, stanach zapalnych, a także w chorobach reumatycznych, artretyzm, dna, rehabilitacja po złamaniu kości, chorobach układu krążenia, układu oddechowego, itp.

Jak stosować kąpiele błotne?

Należy przygotować:
  • małe wiaderko plastikowe do naczerpania błota
  • sitko/sito, błoto można przelać przez sito, wówczas nie będzie drobnych kamyczków, które mogą np. uszkodzić lub zarysować skórę
  • do błota można dodać olejku zapachowego i dokładnie wymieszać
  • gąbka do zmywania ciała po kąpieli błotnej
  • plastikowe obuwie, gdyż woda w lagunie  szczególnie na dnie jest bardzo ciepła,  a w niektórych miejscach wręcz gorąca
Po naczerpaniu błota z laguny należy nasmarować całe ciało lub określone miejsca, można również smarować całą głowę wraz z włosami.  Błoto musi wyschnąć i po około 40 minutach, należy wejść do laguny solnej i zmyć błoto. Nie używać mydła lub szamponu w lagunie solnej! W lagunie solnej można przebywać pół godziny do godziny czasu. Po tej kuracji skóra staje się bardzo aksamitna. Zalecana seria zabiegów:ok 10. Kąpiele błotne można stosować codziennie lub co drugi dzień.
 
Przeciwskazania: nie zanotowano

Gdzie znajdują się błota?

Torrevieja
Lecznicze błota znajdują się w miejscowości Torrevieja
przy Laguna Rosa. Zalecane jest wejście od dzielnicy Torreta za centrum handlowym Habeneras.
 
San Pedro del Pinatar (Lo Pagan)
Jadąc od miejscowości Torrrevieja drogą N 332 w kierunku Cartagena około 15 km od Torrevieja znajduje się miejscowość San Pedro del Pinatar.
Przed wjazdem do tej miejscowości znajduje się oznaczenie Lo Pagan i w tę stronę należy się kierować.
Dojeżdżając do plaży jest już widoczna laguna solna i morze, a także charakterystyczny wiatrak.
Należy wejść na promenadę spacerową i po stronie lewej znajduje się laguna solna, gdzie można skorzystać z kąpieli błotnych.
 
Kąpiele błotne w wymienionych miejscowościach są bezpłatne. Można również skorzystać z zabiegów oferty w pobliskim hotelu w San Pedro del Pinatar.
Zabiegi wykonane w hotelu są płatne.


Zadzwoń do nas


 Tel. +34 646 518 921   || tel. komórkowy + WhatApp

Napisz do nas

 email: anna.nollewska@gmail.com


Projekt i wykonanie: syntetico.pl